TASAVVUFTAN DAMLALAR

TASAVVUFTAN DAMLALAR Mehmet Baylan TASAVVUFTAN DAMLALAR Mehmet Baylan
   

Liste Fiyatı : 18,00 TL

Havale/EFT ile 17,10 TL

100 adet mevcut

Adet
Kainatın sahibi Rahman ve Rahim olan Allah’a (C.C.) hamd, alemlerin rahmeti Hz. Muhammed’e (S.A.V.)  salat ve selam olsun. Bu kitap  acizane; akıl, düşünce, vicdan ve iman süzgecinden geçmiş, sevgi ve aşk ateşinde kavrulan gönül kaleminden dökülen dini ve sosyal içerikli  konuları kapsamaktadır. Şairin daha önce yayınlanmış olan “Gönül Telinden Çıkan Sesler”,  “Gönül Penceresinden”,  “Sözün Özü”,  “Sözden Damlalar”  ve  “Şafak Sökerken”  kitaplarından tasavvuf ile ilgili şiirler bu kitapta harmanlanmıştır.

 

            Vatan sevgisi imandandır denir. Vatan ve iman için hürriyet kavramı çok önemli olup, ülkemiz bağımsız ve insanlarımız hür olmalıdır. Müslümanlara  hürriyeti  yok iken  Cuma namazı dahi farz kılınmamıştır. Bu sebepten; önlerinde  saygıyla eğildiğimiz ve rahmetle andığımız “Türk-İslam Ülküsü”  hamurunda yoğrulmuş ve can vermiş ecdatlarımızın bize bıraktığı bu güzel vatanımızın kıymetini  bilelim.     

 

Yaşadığımız şu bunalım ve buhran çağında, İslam Alemi ne yazık ki; birbiri ile kavgalı,  emperyalist güçlerin emellerine hizmet eden, ilimden ve bilimden geri kalmış, sosyal yaşantıları  problemli topluluklar halindedir. Diyorum ki yeter artık; nifakta çok zehirlendik, fitnede nice boğulduk. Ey ehlisünnet,  sünni yarenler, alevi canlar, şialar, mezhepler, cemaatler, secde

kardeşleri, ümmet-i İslam!.. Durmayın!.. Gelin helalleşelim, kucaklaşalım, kardeşçe sarılalım. Rehber olarak bize Kur-an ve Muhammed Mustafa’nın sünnetleri yeter. Biatimiz bunlara olsun.

 

Sevgili okuyuculardan; kitaptaki sözlerimde her hangi bir hatam var ise haklarını helal etmelerini rica ediyorum. Yine var ise yanlış sözlerden Allah’a sığınırım. Sizlerin gönüllerinde olumlu bir kıvılcım oluşturabilirsem bu beni bahtiyar edecektir.

 

              Selam ve saygılarımla !..

 

                                 Yrd. Doç. Dr. Mehmet BAYLAN   

Stok Kodu
9786058734142
Boyut
12x19,5
Sayfa Sayısı
208
Basım Yeri
Sakarya
Basım Tarihi
2013
Kapak Türü
Karton
Kağıt Türü
Enso
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat